Ty v anime

Ty v anime neznamená úplně ty v anime,ale spíš ty podle mě ;)
Kreslím tabletem od firmy genius ...pokud si řeknete dělám i desingy na objednávku.


Reklamy ignoruju, ale klidně je sem piště pokud máte potřebu


Základy pánských stylů

23. dubna 2011 v 20:09 | Iwka-chan |  Japonská móda
Pánské styly gothic & lolita jsou velmi odlišné od těch dámských. Nevznikly tak, že by si kluci řekli "Chci být.. X", ale vyvinuly se samostatně jako společníci gothic & lolita, nikoliv jako jejich kopie.
1) Pokud máte na sobě.. Já nevím, tílko a havajské šortky a chcete z toho udělat ouji, neexistují pravidla, která by vám to zakázala. Pánské styly nemají systémy pravidel jako ty dámské, důležitější je být stylový. Dobré značky, dobré kolekce a samozřejmě dobře padnoucí oblečení.2) Pánské styly se vyvinuly ve velké míře z Visual Kei. I když můžeme říct, že dámské také, tak Visual Kei umělci jsou.. no, kluci a ideální kluci spousty g&l holek jsou Visual Kei kluci. Dost návrhářů pánských stylů začalo tím, že oblékalo VK skupiny. Pánské ale styly nejsou cosplay a nikdy by s ním neměly být házeny do stejného pytle. Můžete brát inspiraci od VK skupin, ale Japonský street styl je něco jiného než cosplay.
- Celebrity pánských stylů -
Sisen (紫泉)
Sisen je DJ silně zapojený do Japonské goth/loli/cyber klubové scény. Nejen, že byl nespočetněkrát focený ve streetsnaps pro GLB, ale i několikrát profilovaný kvůli svému stylu.
Je původní inspirací ouji stylu.
Mana
Všestranná osobnost, která si také zaslouží být uvedena v tomto seznamu. Kytarista Malice Mizer, který založil svůj sólový projekt Moi Dix Mois a kromě hudby se věnuje také svojí značce Moi-même-Moitié. Považuje se za zakladatele stylu EGA (Elegant Gothic Aristocrat)
Taroo
Přední DJ japonské gothic scény a ač neovlivnil pánské styly do takové míry jako Sisen, má velice aristokratický vzhled.
Yukiya
Člověk s těžko definovatelným stylem HODNĚ fotografovaný ve street snaps.
Manamu (魔名夢)
Tahle holka se hodně často objevuje ve street snaps jak v pánských stylech, tak v lolitě. Hodně mixuje styly a bývá fotografována společně se Sisenem a ostatními.
- Návrháři -
Mezi lolita značkami najdete spoustu věcí v pánském stylu a nebo věcí, které se v něm dají použít. Ale je tu i pár značek, pro které je pánský styl typický
- Doplňky -
Vázanka:
Předchůdce kravaty, vázanka byla látka elegantně uvázaná kolem krku (někteří lidé zašli tak daleko, že je nazývali "dobře uvázanými kapesníky"). Pro naše účely jsou tu více dekorované vázanky, ale ne tak ozdobné jako žabó.
Pumpky:
Pumpky jsou kalhoty pod kolena na konci upnuté.
(Tyhle mají pod utažením dole ještě rozšířenou část, ale ta tam být nemusí.)
Žabó:
Žabó je ozdobný límec uvázaný vepředu na šatech nebo košili. Některé jsou připevněné na oděv a některé ne.
Golfky:
Pumpky s přidanými čtyřmi palci, aby vypadaly volněji.
(c) by teddyboys
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama