Ty v anime

Ty v anime neznamená úplně ty v anime,ale spíš ty podle mě ;)
Kreslím tabletem od firmy genius ...pokud si řeknete dělám i desingy na objednávku.


Reklamy ignoruju, ale klidně je sem piště pokud máte potřebu


Za svobodou

24. března 2011 v 19:12 | Iwka-chan
Okec Iwky-chan: Je to stará jednorázovka asi 2 roky stará.. takže berte ohled.. děkuji !
Kritiku ale beru....

Dívka se procházela pod rozkvetlými sakurami jako by byla doma. Všechny události posledních dnů se ztratili a zanikli pod záplavou růžových květů. Hedvábné kimono zdobící a zahalující tělo mladé dospívající ženy se zdálo jako by z obyčejné tulačky z mnoha šrámy a špatnou minulostí udělali princeznu nebo snad Gejšu. Kroky utišovali plátky květů, které stále přibývali na vydlážděném chodníku každým závanem větru. I přesto na stromě bylo stále dost květů, aby se kdokoliv procházející zahradou cítil jako v růžovém království. Sluneční paprsky hladily mladou tvář. Osvětlovali každý vlas poletující okolo hlavy a z temně hnědých vlasů se náhle stali zářivě bronzové nitě.

Mitsumi se zastavila a do plic nasála čerstvou vůni sakur a jarního vánku. Svoboda, kterou cítila, pro ni byla nová a zvláštní. Lákavá. Dlouho až příliš dlouho strávila zavřená ve věznici v teď už dalekém Elvíru. Ocelové mříže, kamenné zdi, skromný příděl jídla a to nejdůležitější žádná svoboda jí zhyzdili tvář, vzpomínky a duši.
Dívka pokrčila čelo a rychle otočila hlavu k přicházejícímu muži. Vlasy jí zakryli na vteřinku výhled, ale ona věděla, kdo se to blíží. Někdo kdo jí chce vzít vše co na malou chvíli získala. Pocit svobody a štěstí. Byl to přece jenom klam. Hedvábné kimono už zažilo mnoho krve a ona měla být jenom další z dlouhého seznamu popravených. V očích se jí objevila beznaděj a zároveň touha. Věděla, za co jí byl uložen trest a odmítala ho. Jediné čím se zhřešila, bylo, že milovala. Král, jak se teď nechal titulovat její milovaný, jí slíbil volnost a lásku, ale ani jedno nesplnil.
Bojovala za mír a blahobyt, jenž jí byl slíbený a možná ho také dostane ale až v nebi. Nemínila přijmout takové vyhlídky do budoucnosti! Nechtěla odevzdat život tak snadno ale už byla chycena. Pohled se ztratil v dálce a naposledy pocítila závan neskonalého odhodlání a touhy. Jenom rok ji dělil od dospělosti a oni ji chtěli připravit o to, co mohla zažít. Svým nadáním pro boj s katanou a střílení lukem byla světoznámá. Ona nesměla a nemohla zemřít!
Všude kolem ní byli ninjové. Do teď si jich nevšímala. Vlastně je přehlížela protože, i když byli maskování všiml by si jich podle Mitsuriného úsudku i slepí. Byla obklíčena bez jediné šance na útěk. Bez možnosti dostat se ven živá a zdravá.
Pomalu se otočila a z prstu sundala skromně zdobený prstýnek s malým kamínkem obmotaným hady. Dostala ho od krále, do kterého se tak zbláznila a pro kterého byla ochotna zemřít. Tedy až do teď. Byla za něj připravena položit život, až do chvíle kdy pochopila celou tu věc. Tu past a hnusné využívání, jenž se na ní dopustil.
Celý ten dlouhý rok doufala, že se jednoho dne objeví a vysvobodí ji. Řekne že to byl jenom omyl, ale on nepřišel ani teď když měla zemřít ani tenkrát když ho potřeboval.
Kovový krouže dopadl na zem s tichým zazvoněním a skryl se pod růžovým lístkem.
Muž, který byl dlouhý rok jejím poradcem, se zastavil metr od ní a pomalu zavrtěl hlavou. Věděl, co chce udělat. Na to ji znal příliš dobře.
"Nezemřu v zajetí!" zašeptala a pohledem našla nejbližší ochranku stojící na větvi nad ní.
Mladík ji se zděšením sledoval "Ne" hlesl potichu, ale věděl, že už ji nezastaví.
Mitsumi se vyhoupla na větev a jedním pohybem maskovanému muži zlomila vaz. Ladnou otočkou mu vytáhla z pochvy katanu a nechala ho spadnout na zem. Ninjové se okamžitě pustili do útoku. Věděli, co mají udělat. Porušila dohodu, a proto musela být zabita, okamžitě. Trochu se zdráhali, hlavně starší ninjové, kteří věděli, co všechno dokáže. Bylo nad slunce jasné, že se tento boj neobejde bez prolití krve. Tulačka seskočila ze stromu a srazila dva muže k zemi, kteří ani nestihli ucítit bolest jak jím hladná ocel oddělila hlavu od těla. Další menší čtyřčlenná skupinka ji obklíčili a zaútočili společně. Na zem dopadla krev a rudé kapky zašpinili hedvábné kimono. Dívka ještě dříve, než se stačili ostré čepele ponořit do jejího těla, vyskočila a s nedobrovolnou pomocí jednoho z útočníků se dostala z kroužku a ninjové se probodli navzájem. Už zbývalo jenom pár posledních mužů. Avšak přesto, že jich bylo málo, jejich řady zaplnili nejzkušenější a nejlepší zabijáci království.
"Stůj oni" muž nestihl doříct slova které mohli zachránit několik životů. Jeho hlas zanikl v řinčení oceli. Chodník pokryli další kapky krve a na zem dopadlo několik těl. Na dívku se vrhlo pět nejsilnějších mužů v černém. Předčili ji rychlostí i ovládání katan. Pomalu začal ztrácet rychlost i sílu a za par minut dopadla tulačka, která se teď zdála jako princezna, na zem. Kimono bylo proděravělé na několika místech, jak ji ocelové ostří pronikli tělem a způsobili nenapravitelné škody.
"Uhněte!" křikl muž a klekl si k umírající. "On tě nezradil!" zašeptal k ní zoufale a přitiskl ruku k ráně na hrudi, která jí bez ustání prudce krvácela "Miloval tě a zemřel pro tebe! Král se mu jenom podobá! Tvoje láska byla věrná !"
Mitsuri zakašlala "Umřu svobodná… a v nebi .. se ..snad .. setkáme!" v očích se jí objevili slzy které tiše dopadli na okvětní lístky sakur a tulačka naposledy vydechla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Liliann Liliann | Web | 26. března 2011 v 16:10 | Reagovat

Téda ,, moc krásně napsaná. Taky bych chtěla umět takhle psát :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama