Ty v anime

Ty v anime neznamená úplně ty v anime,ale spíš ty podle mě ;)
Kreslím tabletem od firmy genius ...pokud si řeknete dělám i desingy na objednávku.


Reklamy ignoruju, ale klidně je sem piště pokud máte potřebu


společná povídka - 1. díl

7. března 2010 v 15:22 | Iwka-chan
Tak a máme tu první kousek naší povídky pro všechny...
ještě nevím jak se bude jmenovat proto bych vás chtěla poprosit o pomoc
pokud by měl někdo dobrý nápad na název napište ho do komentářů !!

a teď k prvnímu dílu !
je to uvod jako vždy .. uvody bývají trochu nudné a nezajímavé proto jsem se tak rozepsala
hodně jsem zkoušela skrze moji postavu (itemi) přiblížit vztahy
a pravidla a vůbec všechny jiné věci které se musíte dozvědět než se naplno vrhneme do děje
bohužel jsem ale zjistila že jsem se v tomto díle hrozně zaměřila na sebe

všem se moc omlouvám ale slibuji, že příště se zaměřim i na o ostatní !!
už mam docela naplánovaný jak to bude dál takže doufám že se mi povede napsat další díl co nejdřív :)

přeji hezké počtení :)Nebe se zatáhlo a na suchou zem dopadlo pár kapiček deště. Velký hrad ponořený v šeru pomalu procital a i když začínal nový den nikomu se nechtělo vstávat. Venku se chystala bouřka a přítmí které panovalo všude kam oko dohlédlo pobízelo k lenošení.

Itemi se probudila jako první. Potichu se posadila na posteli a odhrnula si dlouhé blonďaté vlasy z tváře. Blankytně modré oči jí zářili v ponurém šeru jako dva křišťály. Pohledem přelétla všechny postele a zjistila, že je jediná kdo tak časně ráno vstal. Popadla černo červené šaty a co nejtišeji se oblékla. Po té si ustlala a prošla mezi postelemi ostatních dívek. Mohlo být okolo čtyř hodin ráno. Nechápala, jak se dokázala přinutit vstát. Většinou to byla právě ona koho musela madam Huksová vyhánět z postele. Ztracená v myšlenkách bloudila po kuchyni a chodbách pro služebné až se ocitla na nádvoří. Kupodivu bylo liduprázdné. Několik koní jakmile si povšimnuly
její přítomnosti
zahřálo. Itemi nikdy neměla, tyhle velké a podle mnoha jiných majestátné stvoření, ráda. No a když se nad tím teď zamyslela ani ji také ne. Potichu přešla pod strom a udělala něco co se od slušně vychované dámy jak z ní zkoušeli vychovat nikdy nikdo nečekal. Zachytila se nejnižší větve a vyhoupla se do koruny stromů.
"Madam Huksová by mi za to asi řádně vynadala" vzpomněla si na svoji opatrovatelku a zahleděla se na malou budovu stojící mezi kovárnou a stájemi. Byl to starý sirotčinec nebo spíše úschovna dětí jak ho rády nazývali děti, které v něm bydleli. Převážně sem přišli ty děti jenž ztratili při válce v armádě oba své rodiče, ale našlo se i pár takových, kterých se rodiče vzdaly dobrovolně. Mezi ně patřila i Itemi. Rodiče ji sem dali, když jí bylo pět roků. Byli to obyčejní zemědělci ze vzdálené vesnice na hranicích Rogharu. Věděli, že když zůstane s nimi nemá dobrou vyhlídku na budoucnost a proto jí vybrali život bez rodičů a doufali, že až jí bude šestnásctt vybere si ji zdejší mistr do učení.
Z přemýšlení jí vytrhla neznámá postava. Itemi ji po hradních pozemcích viděla chodit už několikrát, ale nikdy nezjistila kam míří a kdo to vlastně je.
Vždy se nějak záhadně ztratila, i když ji sledovala jak nejlépe dovedla (na hradě mezi dětmi byla nejlepší ve špehování a maskování vůbec).
Seskočila z větve a pohlédla na postavu. Znovu se ztratila jako by se rozplynula jakmile se dotkla nohami země.
"Itemi!" uslyšela za sebou známí pohrdavý tón a pomalu se otočila. Před ní stála Naomi Sakamoto jedna z hradních schovanek mezi které patřila i Itemi. Měřila si jí pohledem jako by odhadovala její cenu.
Modré oči s nádechem tajemné fialové barvy jak si Itemi všimla přelétli po prázdném nádvoří a dívka se zamračila.
"co tu chceš tak brzo ráno?" vyštěkla najednou Naomi a na čele se jí utvořila malá vráska. Itemi se musela přemáhat, aby nevyprskla smíchy. Někdy jí vážně připadalo jako by si Naomi přivlastnila celý svět.
"Na to samé se můžu zeptat já tebe !" odpověděla jí na otázku otázkou Itemi "ale abys neřekla, že jsem zlá nechci ti to říct" dodala pobaveným tónem "nemohla jsem spát !"
"Hmm" zamručela Naomi a zamířila k hradní kuchyni a dívku se černo červenými šaty nechala za sebou. Itemin tón a způsob jak s ní mluvila a jak se k ní chovala ji vždy dokázal vytočit. Jediný pohled do těch blankytně modrých očí způsobilo, že se jí krev v těle začala vřít. Nesnášela tu vysokou blonďatou schovanku, která se na všechny usmívala i když ji urazili. Nesnášela její způsoby při jídle její chůzi.
Ale když nadtím tak přemýšla zároveň jí byla nejbližší ze všech. Nevěděla proč ale cítila že kdyby potřebovala pomoc byla by to právě ona která by se dobrovolně nabídla a nebo snad i za ni položila život.
"hloupost" zašeptala si sama pro sebe a ukončila tím víření myšlenek. Rozhlédla se po místnosti ve které se ocitla. Ani nevěděla jak se sem dostala. Temné holé stěny z černého mramoru leštěné dubové parkety a podivná socha uprostřed na ni působili jako by se ocitla v jiném světě. Vždy s i myslela že zná celý hrad všechny chodby každé zákoutí ale v téhle části snad nikdy nebyla.
Chvíli bezmyšlenkovitě zírala na sochu jako by byla v transu, když v tom náhle za sebou uslyšela tiché šouravé kroky.

Sheina se probudila jako poslední. Bylo to divné dnes se jí spalo obzvlášť dobře než jindy. Přelétla pohledem psotele a zjistila že dvě jsou prázdné. Itemi a Naomi. "zajímavé" pomyslela si "kde by ty dvě mohli být". Venku lilo jako z konve a každou chvíli temnou oblohu ozářil blesk.
Pomalu se jako líná kočka když se zvedá z kamen protáhla a posadila se na okraji postele.
"dobré ráno!" zavolala na své dvě kamarádky Takaru Hikari a Rissu Evans. Obě sebou trhli. Seděli u sebe na nejvzdálenější posteli od Sheiny a něco si zaujatě vykládali.
"dobré ráno, nevzbudili jsme tě ?" usmala se na ni Takara. Rissa na ni roztržitě mávla a ohlédla se za sebe jako by čekala, že do místnosti každou chvíli někdo vtrhne. Sheina si už zvykla i když Rissa popírala že by to dělala vědomě různými gesty a předtuchami dokázala vycítit co se stane dřív než se ten který to udělá vůbec rozhodne to udělat. Takara si jejího pohybu všimla také a obě se podívali na dveře. V tu chvíli se do pokoje přihrnula madam Huksová. Stará dáma s vybraným vkusem a podle většiny co ji kdy slyšeli ječet až s příliš vysokým hláskem. Prošedivělé vlasy mala stočené do úhledného drdolu a na nose jí seděli tlusté brýle takže víc jak co jíné připomínala mouchu.
"tak děvčata vstávat !" rozezněl se její pisklaví hlas po malé stísněné místnůstce a hnědé oči jí za tlustými sklíčky těkali z postele na postel "kde je Naomi a ta .. oosugakic holka !"
Madam Hukso odmítala Itemino jméno vyslovit nahlas od té doby co se s ní pohádala při vyučování. Madam Huksová měla milné údaje a Itemi ji opravila. Jako každé hrdá dospělá žena tohle neunesla a začala ji nesnášet. Zprvu to byl jenom nepatrný odpor ale později když si Itemi zvykla ji opravovat a odporovat jí se její nepatrná zloba proměnila až v otevřenou nenávist. Někdy to skoro vypadalo, že se jí až štítila.
"to nevíme !" odpověděla Rissa za všechny tři a pokusila se mile usmát. Vychovatelka ji však zpražila nemilosrdným pohledem.
"jak si to mohli dovolit !" rozkřičela se a otočila se k odchodu.
"Nevěděla jsem že máme zakázané před budíčkem vycházet z budovy!" ozval se klidný a vyrovnaný hlas. Itemi stala za madam Huksovou a sladce se na ni zašklebila. Byla o pár centimetrů vyšší jak ona takže se stará žena musela více narovnat a podívat se nahoru.
"Tak teď už to víš ty ďáblovo dítě!" zavřeštěla "a kde máš tu druhou !"
"nemám tušení předpokládala jsem že už bude zde. Venku není příliš příjemně na dlouhé procházky." Itemi se snažila nesmát se a mít stále vážnou tvář v čemž jí vůbec nepomáhali dusivé zvyky jak se zbylé tři chovanky snažili zadržet smích. Madam Huksová si ji prohlédla a trochu se odtáhla. Iteminy šaty celé mokré a na některých místech špinavé od bláta a kmene stromu na který šplhala.
"to je teda hezké .. a takhle se ukážeš mistrům. Nevím nevím jestli si tě někdo vybere!" Itemi zbledla. A její kamarádky za zády staré vychovatelky taky úplně zapomněli co je dnes za den. Den vybírání.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

KLIK /nande natabajo/

klik 100% (1003)

Komentáře

1 Saya SB^^ Saya SB^^ | E-mail | Web | 7. března 2010 v 15:47 | Reagovat

Famózní ^^ Nemám co vytknout, a ani nechci! Líbí se mi to, jak popisuješ situace a rozhovory a tak! Jsi talent  :D

2 Christine Lost Christine Lost | Web | 7. března 2010 v 20:20 | Reagovat

Úžasné! :)

3 Evik Katsumi :D Evik Katsumi :D | Web | 8. března 2010 v 18:28 | Reagovat

Krása !! Vážně povedené !! XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama