Ty v anime

Ty v anime neznamená úplně ty v anime,ale spíš ty podle mě ;)
Kreslím tabletem od firmy genius ...pokud si řeknete dělám i desingy na objednávku.


Reklamy ignoruju, ale klidně je sem piště pokud máte potřebu


Terminologie -anime

6. února 2010 v 23:00 | Iwka-chan

Etymologie a výslovnost

Japonský výraz pro animaci, psaný v katakaně, je アニメーション (animéšon). Je to přímý přepis a převzaté slovo (vizgairaigo) anglického termínu animation. Japonská zkratka tohoto termínu je アニメ (anime). Oba výrazy jsou v japonštině rovnocenné, ale zkrácený tvar je více užíván.

Syntax a morfologie

Slovo anime se používá jako podstatné jméno ("Díváš se také na anime?") nebo jako přídavné jméno ("Anime Guyver je odlišný od toho filmového Guyvera."). Slovo je nesklonné a nemá tvar množného čísla ("Kolik už máš anime?").

Synonyma

O anime se někdy mluví jako o japanimaci, ačkoliv toto označení se již přestalo používat. Slovo japanimace zažilo svůj vrchol během 70. a 80.let 20.století, kdy bylo běžně používáno v první a druhé vlně anime příznivců. Tato zlatá éra skončila před druhou polovinou 90.let 20.století. Výraz je v dnešní době vnímán spíše v nostalgickém kontextu. V Japonsku pak označuje domácí animovanou tvorbu. Od té doby, coanime, popř. animéšon, popisuje všechny možné druhy animace, je japanimace využívána k odlišování japonských děl od tvorby zbytku světa. V evropských zemích poslední dobou slovo anime často zahrnuje též pojem manga. Tento zvyk může pramenit z japonského užití: V Japonsku nabývá manga významu animace i komiksu (ačkoli použití slova mangapro animaci je většinou příznakem 'nefanouška'). Mezi českými fanoušky má obvyklemanga přísnější význam "japonského komiksu".
http://cs.wikipedia.org/wiki/Anime

Pozn. Iwky-chan: Když nad tím tak přemýšlím tak jsem o názvu anime (Animéšon) nic nevěděla! ještě že wikipedia existuje a jsou lidičkové, kteří zveřejňují info a o různých věcech !! ARIGATO !!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

KLIK /nande natabajo/

klik 100% (1003)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama