Ty v anime

Ty v anime neznamená úplně ty v anime,ale spíš ty podle mě ;)
Kreslím tabletem od firmy genius ...pokud si řeknete dělám i desingy na objednávku.


Reklamy ignoruju, ale klidně je sem piště pokud máte potřebu


School days - recenze

11. prosince 2009 v 18:15 | Iwka-chan
Není to recenze odemě ale ze stránky http://www.pantsub.org/node/16

Příběh:
Itou Makoto jezdí každý den stejným vlakem do školy, ve kterém s ním cestuje i krásná dívenka jménem Katsura Kotonoha. Katsura chodí na stejnou školu jako on, jen do jiné třídy. Jenže náš Itou je tak nesmělý člověk až to bolí a divák by mu rád pomohl se seznámením (nutkání Itouovi pomáhat však divákovi dlouho nevydrží).
S Itouem sedí ve stejné lavici Sekai Saionji, která je velice veselá a velmi otevřená. Po zjištění, že Itou má zálusk na Katsuru se s ním dohodne, že mu pomůže sbalit Katsuru. Katsura od střední školy trpí komplexem nedůvěřivosti k opačnému pohlaví, kvůli posměškům na její standardní anime poprsí.
Po nedůvěřivém setkání s Itoem mu po čase podlehne a začne s ním chodit. Šťastný Itou pak řekne Sekai, že jí splní cokoliv, co chce za pomoc s Katsurou, jenže ouha, Sekai si vybrala polibek, z čehož je Itou tak vyjukaný, že neví, co si má myslet. Od této chvíle se začíná anime překlápět z lehké komedie do psychologické roviny, až sondy lidské povahy, kdy "naše činy nás formují". V tu chvíli by už diváci rádi Itouovy rozbili hubu.
Náš milý hrdina začne tlačit na Sekai, která ho tajně miluje, i když mu pomohla sbalit Katsuru. Z Itoua se začíná stávat bezpáteřní člověk, který se schovává do ulity ubohého debila a člověka, který za nic nemůže.
Celý příběh nám pak odkývá, jak malá zrada, podvádění, dokáže zcela změnit náš charakter či naše pocity. Jak bezmezné milování druhého člověka z nás dělá úplné psychopaty a jak člověk, jenž zneužívá tohoto milování, může šeredně skončit. Kdy na povrch naší duše vyplouvají činy, které bychom si nikdy nedokázali představit.
Poslední dva díly nás nedokázají připravit na strhující zakončení seriálu, při kterém Itoua snad nikdo nebude litovat.
Celým anime se proplítá spojení lidí mobilním telefonem, který se stává alfou a omegou domlouvání, vyřizování našich schůzek, sdělování nálad, apod.
Anime je vytovořeno podle stále více oblíbených her date-sim, takže v něm člověk narazí na ecchi scény.
Pokud se ale od tohoto odprostíte a budete sledovat jen nit příběhů,
tak vám seriál ukáže poselství na stále větší závislost na mobilech, kdy už ani sami nedokážeme druhému člověku říct do očí, co cítíme a zbaběle se schováváme za SMS. Také nám ukáže, jak se člověk velice rychle dokáže povahově změnit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama