Ty v anime

Ty v anime neznamená úplně ty v anime,ale spíš ty podle mě ;)
Kreslím tabletem od firmy genius ...pokud si řeknete dělám i desingy na objednávku.


Reklamy ignoruju, ale klidně je sem piště pokud máte potřebu


Dělení anime a mangy + nějaké pojmy

2. května 2009 v 14:11 | Iwka-chan
Něco málo o tom co to vlastně anime a manga je, co to je Otaku a pár výrazů ze základního dělení.
Anime - Animované seriály japonské tvorby, vycházející převážně z jejich manga předlohy, po které převzali styl kreslení. Mohou vycházet i z novel nebo her na PC či Playstation.
Manga
- Japonský komix vyznačující se svým zvláštním stylem kresby - velké oči, malá ústa a nos, různé kapičky a křížky atd. pro dokreslení duševního stavu a myšlenek postavy. Často bývá předlohou pro anime a ještě častěji bývá propracovanější než jeho nástupce. Můžeme se ale také setkat s mangou, která anime následovala.
Manhwa -
Korejská obdoba mangy.
Otaku
- V Japonsku se tento výraz používá pro fanatiky do anime a mangy a jeho význam je hanlivý. Jinde na světě se slovo Otaku používá pro všechny příznivce anime, mangy a Japonska jako takového.
Manga-ka
- Kreslíř mangy.
Seiyuu
- Osoba, která dabuje nějakou postavu v anime.
Shoujo
- V překladu dívka. Toto označení se také používá pro mangu a anime zaměřené na dívky. Vyskytují se v nich velice často milostné zápletky, příběhy z normálního života, školního prostředí …. Bývají založeny na charakterech.
Shoujo-ai/Yuri
- Oba dva výrazy se používají pro anime a mangy o vztahu dvou žen nebo dívek. Shoujo-ai je její lehčí verze. Dojde tedy maximálně na polibky a milostná vyznání, přičemž je dán dostatečný prostor i dalšímu ději. V Yuri dojde i na milostné - sexuální scény a jiný děj dostává velmi často méně prostoru. Najdou se samozřejmě i skvostné vyjímky.
Shonen
- V překladu chlapec. Toto označení se také používá pro mangu a anime zaměřené na chlapce. Často se v něm jedná o souboje, akci, sport a prostě klučičí záležitosti.
Shonen-ai/Yaoi
- Oboje dvoje se používá pro označení mangy a anime o vztahu dvou mužů či chlapců. Shonen-ai je jeho lehčí verze, kdy dochází maximálně k polibkům a milostným vyznáním a bývá zakomponován do dalšího děje. Yaoi obsahuje milostné - sexuální scény a děj bývá velmi často ochuzen, i když je to velká škoda.
Hentai
- Jasně a stručně kreslené porno. Pro nějaký zajímavý děj nezbývá často místo. V japonštině se také používá jako výraz pro perverzáka.
Ecchi
- Stejně jako hentai se ecchi používá jako výraz pro perverzáka. Jen v lehčím smyslu, protože ecchi označuje erotické scény, při ktrých se ale moc neodhaluje. Typickým příkladem jsou krátčé dívčí sukýnky spod kterých jim koukají kalhotky.
Mecha
- Označuje anime nebo mangu s výskytem robotů.
Bishoujo
- V překladu krásná dívka. Také označení pro anime či mangu s jejich výskytem.
Bishonen
- Překlad je krásný chlapec. Též označení pro mangu či anime s jejich výskytem.
Kodomo
- Znamená dítě a také značí anime nebo mangu pro děti.
Maho shoujo/Maho shonen
- Maho je magie, zbytek znáte. Používá se pro anime a mangy, kdy mají postavy nadpřirozené schopnosti s jejich pomocí většinou zachraňují svět.
Žánrové rozdělení anime a mang podle cílové skupiny poslední dobou ztrácí na významu, protože se všechny žánry postupně prolínají.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

KLIK /nande natabajo/

klik 100% (1003)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama