Ty v anime

Ty v anime neznamená úplně ty v anime,ale spíš ty podle mě ;)
Kreslím tabletem od firmy genius ...pokud si řeknete dělám i desingy na objednávku.


Reklamy ignoruju, ale klidně je sem piště pokud máte potřebu


Bleach - info

22. ledna 2009 v 9:04 | Iwka-chan |  Bleach
Dalším kouskem v našem malém seznámení s anime, který by neměl chybět ve znalostech žádného fandy anime, je jistě Bleach. Jedná se opět o seriál velmi dlouhý a hlavně stejně jako Naruto dosud nedokončený. V současné době se díly kreslí někde v okolí 110. dílu, podle mangy by nás tedy mělo čekat ještě něco kolem 90 pokračování.Bleach je anime, kde se opět setkáme s mnoha souboji s meči, specifickou magií a také notnou dávkou zábavy. Romance si bohužel moc neužijeme, i když v původní dějové linii náznak byl. Hlavním hrdinou je student Kurosaki Ichigo, který ovšem není jen tak obyčejný patnáctiletý středoškolák. Stejně jako jeho rodina, i on dokáže vidět duchy.

Nyní si určitě řeknete: A jéje, nějaká duchařská blbost. Můžu vám však zaručit, že během sledování si tento názor hodně rychle strčíte zpátky do poličky ´kritika´. Ale zpět. Krom toho, že dokáže vidět duchy se s nimi také dost často setkává, což vede k setkání s podivnými
bytostmi zvanými shinigami (andělé smrti). Pouhé setkávání by však samo o sobě moc záživné nebylo, kdyby se ovšem nestal jistý incident. Díky němu se právě sám Ichigo andělem smrti stává a díky tomu se rozjíždí příběh plný neočekávaných událostí, zajímavých zjištění, soubojů i emocí.

Jak už jsem napsal, v Bleachi narazíme na nemálo soubojů s meči a těch si v celém příběhu užijeme opravdu dost. První příběh se odehrává asi během prvních 70 dílů, pak navazuje dějová linie druhá, která končí právě nyní kolem 110. episody.
Jsem celkem zvědavý, co pro nás mají producenti připraveno.

Když už hovoříme o tvůrčích postech seriálů, pojďme se také podívat, kdo za vším stojí. Celkové zpracování je prací Studia Pierrot, které ve svém oboru není žádný zelenáč. Podobných anime už vytvořilo něco kolem sta. První vydání Bleache ovšem přišlo už v roce 2001 a stejně jako kreslená manga je výtvorem Tite Kuboi, který ještě před Bleachem stál za jedním celkem úspěšným anime: Zombie Powder.

V Bleachi stejně jako v Narutu narážíme na mnoho zajímavých postav, které celý příběh okořeňují. Skutečnost, že je vše bráno tak trochu s nadsázkou pak jen podtrhují nejrůznější vložené scénky s komediálním podtextem, které se z ničeho nic vynoří během nějaké kritické scény a svojí ´naivitou´ vás nejspíš dokonale odzbrojí, tak jako mne.

Velkým komickým prvkem jsou také plyšové figurky, které se v seriálu vyskytují někdy od 80. dílu. Občas jsou jejich výstupy hloupé, občas pobavující a někdy člověk přes slzy smíchu ani nevidí na monitor nebo televizi. Jejich oblíbenost pak znázorňuje i fakt, že na konci posledních několika dílů vždy narazíme na zhruba půl minutový komiks, který paroduje události probíhajících dílů.

Musím se přiznat, že tak kolem 90. dílu jsem ztratil téměř veškerou naději pro tento seriál. Nová dějová linie se začala stávat čím dál nudnější a čím dál víc začínala připomínat pouhý filler. Vše se však velmi rychle změnilo, možná si to uvědomili i samotní tvůrci a děj se začal opět rozbíhat, stejně jako se začala opět tvořit ona mlha tajemství a neznáma ohledně hlavních postav.

S příchodem poslední úvodní a koncové znělky seriálu pak vše dostalo úplně nový ráz. Byly před nás přineseny tak zajímavé, nečekané a poutavé scény, že mi téměř vyrazily dech a o to víc skutečnost, že jsem to od Bleache opravdu nečekal.

Proto tedy musím říct, že Bleach na svou netradiční délku stále disponuje něčím zajímavým, což ho jistě vynáší na post anime, které stojí za to shlédnout nebo o něm alespoň něco vědět.
Pokud se zrovna nudíte nebo nemáte seriál, na který se podívat, tímto určitě nic nezkazíte. Pokud navíc holdujete japonským bojovým uměním nebo soubojům s meči, je jasnou volbou.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Campas97 Campas97 | Web | 22. ledna 2009 v 9:05 | Reagovat

Hmm...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama